Deň matiek 2017 - Materská láska je fontána, ktorej prameň nikdy nevyschne

15. máj 2017

Druhá májová nedeľa už tradične patrí našim mamám. Deti z našej základnej a materskej školy si pripravili program, aby potešili a vyjadrili mamičkám  svoju vďaku za všetko, čo robia. Všetky mamičky dostali sladké prekvapenie z obecného úradu a veľa krásnych darčekov, ktoré si pre nich pripravili ich ratolesti.

Starostka obce vo svojom príhovore povedala:“Mama, prvý človek, ku ktorému cítime lásku. Bez jej lásky sa žije smutno a o jej lásku stojíme; či už si to niekto prizná alebo nie; či sme veľkí alebo malí.Byť mamou, či už fyzickou alebo duchovnou je najkrajšie povolanie v živote každej ženy. Matka a otec, ktorí privítajú na svete nový život, tým spolupracujú s Bohom na veľkom diele stvorenia. Toto poslanie je krásne a zároveň veľmi náročné.

Agatha Christie, anglická spisovateľka povedala: „Matkina láska k dieťaťu sa nepodobá ničomu inému na svete. Nepozná zákon ani zľutovanie, prenasleduje a ničí všetko, čo jej stojí v ceste.” “Materská láska! Tá nepozná hraníc! Je ako fontána, ktorej prameň nikdy nevyschne.”
V dnešný Deň matiek  je špeciálny čas povedať Vám, našim mamám, ako Vás  máme radi, čo pre nás znamenáte, vyjadriť  Vám našu vďačnosť za všetko, čo ste pre nás urobili!
Ďakujeme Vám, milé naše mamky za Vašu lásku a obetavosť a na príhovor našej Nebeskej Mamy Vám vyprosujeme, aby ste boli vždy naplnené dobrom, radosťou, nádejou, a aby ste vždy prinášali život, život fyzický aj duchovný!“

 

 
 
Ďakujeme  ZŠ a MŠ za spoluprácu pri tejto už tradičnej a obľúbenej aktivite. 
 
 
 
 

Súvisiace obrázky