Nemecký jazyk sa naše deti učia zaujímavou formou

V hoteli  Agro vo Veľkej Lomnici sa 25. októbra stretli žiaci štvrtého a piateho ročníka z Chmeľnice, Kežmarku, Medzeva, Nitrianskeho Pravna a Bratislavy, aby sa celý týždeň učili nemecký jazyk zaujímavou formou počas kreslenia, maľovania a rôznych tvorivých aktivít. Karpatskonemecký spolok na Slovensku už tradične organizuje pre učiteľov a žiakov nemeckých národnostných škôl detské tvorivé dielne „Kinderwerkstatt“  pod vedením umelca Helmuta Bistiku.

Žiaci v tvorivých dielňach kreslia a maľujú. Učiteľky nemeckého jazyka pripravujú pre nich zaujímavé kvízy, aby si žiaci vyskúšali svoje vedomosti z nemeckého jazyka. Dôležitým prvkom je aj komunikácia a práca s nemeckou literatúrou. Deti sa stávajú postavičkami z nemeckých rozprávok. Pripravujú si masky využitím svojej kreativity a cez divadielko „drilujú“ nemčinu.
 
Aj s takouto zaujímavou formou  sa stretnú žiaci našej základnej školy v Chmeľnici, ktorú potom aplikujú na hodinách nemeckého jazyka. „Žiaci v obciach, kde žijú karpatskí Nemci sa navzájom spoznávajú a nadväzujú priateľstvá. Stretnutie je inšpiráciou nielen pre žiakov, ale hlavne pre učiteľov nemeckého jazyka, ako pripravovať aktivity, ktoré napomáhajú k výučbe nemeckého jazyka,“ prízvukoval Mgr. Patrik Lompart, predseda Karpatsko-nemeckej mládeže, ktorý vyučuje nemecký jazyk na Ružomberskej katolíckej univerzite a je veľkým zástancom nemeckých základných škôl v obciach, kde žijú členovia tejto národnostnej menšiny.
 
 
 
Žiaci našej Základnej školy s materskou školou, kde sa kladie dôraz na výučbu nemeckého jazyka, majú veľkú šancu  stať sa študentmi aj bilingválneho nemeckého gymnázia v Poprade. Mnohí z nich vďaka výbornej výslovnosti sú absolventmi univerzít, fakúlt germanistiky a venujú sa profesionálne nemeckému jazyku ako učitelia na základných a stredných školách alebo ako tlmočníci a prekladatelia.  Majú tiež veľkú šancu nájsť si prácu nielen doma, ale aj v nemecky hovoriacich krajinách.
Publikované: 27.10.2016 | Zobrazené: 697
  • www.visitspis.sk/1-uvod
  • maslubovniansko.sk
  • www.karpatenblatt.sk
  • www.kdv.sk
  • www.kovanezelezo.sk
Nastavenia cookies