Púť do Licheňského sanktuária 9.10. - 11.10. 2015

Po dvoch rokoch  sa opäť vydáme na púť do Saktuária Matky Božej Licheňskej  do Starej Lichne. Bude to cez druhý októbrový víkend v termíne 9.10. - 11.10. 2015. Licheňská svätyňa je výrazom viery i lásky k Márii a jej Synovi,“ povedal svätý Ján Pavol II. v roku 1999 pred zhromaždenými pútnikmi. „Chrám je ovocie modlitby a obety pre Boha i Cirkev a mnoho tisícov pútnikov.“ Rok čo rok tu prichádza 1,5 milióna pútnikov a kľaká pred Licheňskou Pani. Celý náš život je ako púť. Ľudia sa vydávajú  na púť, aby spoznávali nové krajiny. My sa chceme vydať na púť, aby sme vyprosili milosrdenstvo a odpustenie hriechov u Matky Božej Licheňskej, bolestnej kráľovnej Poľska, ku ktorej často chodil a modlil sa aj svätý Ján Pavol II. Je ešte niekoľko miest voľných, kto by mal chuť môže sa k nám pridať.

Pútnické miesto Stará Licheň patrí k najvýznamnejším pútnickým miestam Poľska. Sláva tohto miesta sa začala šíriť od roku 1836 , kedy bol vo farskom kostole sv. Doroty inštalovaný zázračný obraz Panny Márie. Bol sem umiestnený na žiadosť, Tomasza Klossovského, ktorý bol účastníkom napoleonských bojov, v ťažkej chvíli sa mu zjavila Panna Mária a vrátila mu zdravie. Chýr o rôznych zázrakoch pri obraze Licheňskej Panny Márie sa šíril veľmi rýchlo po celej krajine. Korunováciu obrazu uskutočnil kardinál Vyszinský v r. 1967. Vtedy sa začalo aj rozsiahle budovanie celého pútnického areálu. Saktuárium  Matky Božej Licheňske je najväčším chrámom v Poľsku . Je napodobeninou chrámu sv. Petra v Ríme a veža kopíruje kostolnú vežu czenstochowského chrámu.

Stará Licheň – má úžasnú duchovnú silu, zaznamenaných tu bolo aj lekármi potvrdených veľké množstvo uzdravení. 

Vybrala som z fotiek mariánskych ctiteľov, pútnikov z Chmeľnice, ktorí sa zúčastnili púte v septembri 2013. Bol medzi nimi aj ujo Ján Špes starší, ktorý nás už  "ZHORA"  povzbudzuje k tejto púti.

Nastavenia cookies